منو

0

0 هزار تومان

جنیون پارت اصلی

جنیون پارت چیست ؟امروزه سبد کالایی خانواده تعریف جدیدی پیدا کرده است زمانی سبد کالایی خانواده شامل مواد غذایی پوشاک و چیزهایی از این دست بود اما در حال حاضر لوازم یدکی را نیز می بایست به این سبد اضافه نمود.دلیل این امر خیلی ساده است چرا که امروزه سبک زندگی مردم به طور کلی ماشینی شده است به طوریکه مردم حتی برای کارهای غیر ضروری نیز از خودرو استفاده می کنند. در کشور ما ازتردد با خودروی شخصی  برای  سرگرمی و گذراندن چند ساعتی گشت و گذار در خیابانها ولو در ترافیک نیز استفاده می گردد بطوریکه در بعد از ظهر های روزهای تعطیل نیزبا وجود تعطیلی مراکز دولتی و مراکز آموزشی ما شاهد ترافیک سنگین در خیابانها هستیم. این تردد های زیاد خواسته یا نا خواسته موجب بالا رفتن کارکرد اتومبیل و در نتیجه اصتهلاک و خرابی  قطعات خودرو میگردد. در این مرحله شما مجبور خواهید شد به تعمیرگاه مراجعه کرده و نسبت به تعمیر یا تعویض قطعه مربوطه اقدام نمایید که تازه مشکلات اصلی نمایان می گردند. سوالاتی از قبیل اینکه … به کدام تعمیرگاه مراجعه کنید ؟ آیا قطعات تعویضی اصل هستند یا تفلبی؟ آیا فیمت آن قیمت درستی هست ؟ و سوالاتی از این دست به ذهن شما خطور میکند.

جنیون پارت

جنیون پارت چیست ؟

در زمانی نه چندان دور شاید دو یا سه ده پیشتر تعمیر کاران و متخصصان خودرو سعی در تعمیر قطعات جنیون پارت داشتند تا تعویض قطعه و این امر از این جهت ناشی می شد که نه تنها قطعات از کیفیت خوبی بر خوردار بودند بلکه تعمیر خودرو یک کار تخصصی بود و منحصر به تعویض قطعه نمی شد. و اینچنین شد که واژه تعویض کاری اتومبیل به جای تعمیر کاری اتومبیل بوجود آمد. البته در بوجود آمدن این پدیده صنایع خودروسازی نیر نقش عمده ای داشتند بطوریکه تولید کنندگان قطعات این شرکتها رفته رفته خط تولید لوازم و قطعه های با دوام خود را با لوازمی که عمر کمتری داشتند  ویا غیر قابل تعمیربودند  عوض کردند و  با در نظر گرفتن  این حقیقت که تقریبا هر خانواده ایرانی  حداقل یک خودرو دارد و برای تعمیر و نگهداری آن نیاز به لوازم یدکی دارد تدریجا قطعات و لوازم یدکی نیز به سبد کالایی خانواده اضافه شد.

حال با این مقدمه نسبتا طولانی میخواهیم به بحث در باره لوازم یدکی خودرو و مطالب مرتبط با آن بپردازیم.در هر خودرو  جدا از لوازم بدنه ای خودرو قطعاتی هستند  که نسبت به وظیفه آنها در سیستم پیشرانه تعلیق الکتریکال , الکترونیک و دیگر بخش های اتومبیل به دو دسته تقسیم می شوند قطعات و لوازم جنیون پارت با عمر بالا و نقش کلیدی بسیار بالا و دسته دیگر قطعات و لوازم که در فرایند کارکرد ماشین می بایست در بازه های زمانی مشخص و بر حسب کارکرد ماشین تعویض گردند که اصطلاحا  به عنوان لوازم مصرفی شناخته می شوند لوازمی همچون  لاستیک خودرو روغن موتور روغن گیر بکس فیلترروغن فیلتر هوا فیلتر بنزین فیلتر کابین لنت های ترمز عقب و جلو برف پاک کن ها دیسک و صفحه کلاچ شمع تسمه تایم و …. میباشند . این قطعات  می بایست بر اساس کارکرد خودرو  و طبق دفترچه فنی و راهنمای خودرو که برای هر خودرو باتوجه به مشخصات فنی  منحصر به فرد آن اتومبیل تهیه گردیده است در بازه های زمانی و یا کارکرد آن  اتومبیل تعویض گردند.

حال شما به عنوان دارنده خودرودراثر استفاده ازاتومبیل خودخواسته یا ناخواسته پس از مدت زمان مشخصی مجبور خواهید بود نسبت به تعویض لوازم و قطعات مصرفی جنیون پارت اقدام نمایید و این موضوع هیچ رابطه ای با خرابی و تعمیر ماشین شما نخواهد داشت. از این مرحله به بعد مشکل اساسی شروع میشود . اگر شما دارنده خودروی تولید داخل هستید که معمولا شرکت های خودرو سازی همچون ایران خودرو سایپا به طور اخص ویا شرکتهای بهمن  زامیاد و غیره …. هستند. اولین گزینه مراجعه به این نمایندگی های شرکتهای داخلی تولید کننده اتومبیل میباشد. بدون شک مشکل نوبت دهی  طولانی وحتی نوبت دهی غیرحضوری خواب طولانی خودرو در نمایندگی بابت تعمیراتومبیل تان هزینه بالای خدمات این مراکزو بالاخره در انتها نداشتن رضایت کامل از همه موارد گفته شده بالا حتی با وجود تماس پشتیبانی با شما جهت سوال از نحوه رضایتمندی مشتریان بابت  نحوه خدمت رسانی که بیشتر جنبه تشریفاتی دارد باعث میشود که دارندگان این خودروها در اکثر موارد به سراغ تعمیرگاه های غیر ازاین مراکزبروند مگر اینکه اتومبیل آنها دارای گارانتی معتبر باشد که باز به غیر از بحث هزینه خدمات که شامل گارانتی می باشد مشکلاتی دیکر ( مدت زمان طولانی نوبت دهی و زمان طولانی تعمیرات خودرو وغیره….) همچنان به قوت خود باقی است.

 

خرید لوازم یدکی جنیون پارت

 و اما در دیگر تعمیرگاه ها شما با مشکل نوبت دهی به آن شکل مواجه نیستید و معمولا خودروی شما توقف کمتری برای تعمیرنیاز دارد ولی یافتن تعمیرکار مجرب هم امروزه کار ساده ای نیست . به هر حال پس از یافتن  تعمیرکارقابل اعتماد پیش روی شما دو گزینه هست تهیه  قطعاتی که تعمیر کار شما تهیه میکند و یا اینکه خود جهت تهیه لوازم اقدام نمایید.

در مورد خودروهای داخلی شما میتوانید در اولین گام این لوازم را از فروشگاهایی که نمایندگی فروش قطعات اتومبیلهای داخلی خود را دارند تهیه نمایید اما در همان ابتدا دو نکته نظر شما را جلب مینماید. اول اینکه در بعضی موارد قطعات فوق از نمونه مشابه آن که با نام دیگری در بازار ارایه میشونبد کیفیت کمتری دارد و یا اینکه نمونه همان قطعه با همان بسته بندی در بازار با قیمت کمتری عرضه میشود . علت و چرایی آن بحث پیچیده ای است که در این مقال نمی گنجد.

با توجه به اینکه امروزه برای خرید یک قطعه شما با چندین نمونه از همان کالا منتها با اسم و برندهای مختلف مواجه هستید به نظراستفاده از تجربیات تعمیرکاران و متخصصان این حوزه مفید میباشد. اگر بخواهیم یکی از موارد قطعات مصرفی به عنوان نمونه  روغن موتور را مثال بزنیم نظراکثر تعمیرکاران برند هایی استاندارد همچون ایرانول و یا بهران می باشد . در مورد لنت ترمز برند های تکستار پارس و ام کو از کیفتهای قابل قبولی بر خوردار هستند در بحث دیسک و صفحه کلاچ البته برند والیئو برند خوبی است اگر اصل آن را تهیه نمایید .مواردی که ذکر شد مربوط به محصولات ایران خودرو بود و  در مورد محصولات شرکت سایپا لنت ترمز های گلد و سکو از محبوبیت بیشتری برخورد هستند. در مورد لوازم یدکی دیگر محصولات میتوان به برند عظام اشاره کرد.همچنین در بحث برف پاک کن میتوان به برف پاک کن های برند ایرانی که از کیفیت خوبی برخوردار هستند اعتماد نمود.

خرید لوازم یدکی جنیون پارت

قطعات یدکی جنیون پارت

و اما خودروهای خارجی  که ما در اینجا بیشترمد نطرمان خودروهای کره ای مانند هیوندای و کیا هست که به لحاظ محبوبیت و کثرت مخاطبان بیشتری دارد.طی سالهای اخیر یکی از بهترین گزینه های خرید خودرو در ایران خودروهای هیوندای و کیا بوده و هست. دلیل این امر را میتوان جدا از مشکلات تحریمی و اقتصادی کشور در تنوع فراوان طراحی بسیار زیبا بهره گیری از تکنولوژیهای روز خودرویی و از همه مهمتر قیمت مناسب تر آنها نسبت به برندهای آلمانی و ژاپنی جستجو کرد.با یک نیم نگاه به خیابانهای تهران و شهر های بزرگ کشور به راحتی میتوان از حضوربی شمار و متنوع خودروهای هیوندای و کیا موتورز میتوان به نیاز دارندگان این خودروها به نمایندگی ها تعمیرکاران و فروشندگان قطعات یدکی این برندها اگاه شد. و در این مرحله ما شاهد مشکلات زیاد مشتریان به دلیل نبود نمایندگی های خدمات دهنده مطلوب و در دسترس و یا تعمیر کاران مجرب و قابل اعتماد و در نهایت تهیه قطعات ولوازم یدکی اصلی و با کیفیت دارای اصالت با قیمت مناسب هستیم. البته خوشبختانه با کمی تحقیق و چاشنی تجربه هنوز میتوان خدمات خودروی خود را به دست اهل آن سپرد.

دارندگان این خودروها نیز در هنگام خرابی و یا سروسیهای دوره ای با مشکلات مشابه دارندگان خودروهای داخلی مواجه هستند . برای مثال اولین گزینه مراجعه به نمایندگی های این خودرو هاست که در صورت نداشتن گارانتی مشکلاتی چون هزینه های بالای خدمات و همچنین توقف زیاد خودرو به علت تعمیرگریبانگیر دارندگان این خودروها می باشد.در مورد تعمیر گاه های غیر از نمایند گی هم در درجه اول نبود کافی تعمیرکاران متخصص در سطح کشور خود مشکل اساسی دیگری است . ثانیا در صورت بودن چنین تعمیرگاهی مجددا بحث تامین لوازم یدکی پیش می آید که بعلت نبودن فروشگاهای اصلی توزیع کننده این قطعات شما یا باید به لوازمی که تعمیرکار شما تهیه میکند بسنده کنید و یا خود راهی بازار شده و اقدام به خرید آنها بنمایید. پس از این مقدمه با نگاهی به بازار لوازم یدکی جنیون پارت خودروهای کره ای در ایران  این واقعیت ها دستگیرتان میشود. لوازم یدکی اصلی که با نام جنیون پارت (Genuine parts) خوانده شده که برای تهیه آن حتما می بایست ازتجربه  شخصی خود و یا اهل فن بهره جست. در مرحله بعد قطعات موبیز هستند که یک شرکت خودرویی در کره می باشد که در زمینه تولید و عرضه انواع خدمات و تجهیزات خودرو به دو شرکت هیوندای و کیا فعالیت می کند که از لحاظ قیمت درصدی از قیمت اصلی پایین تر میباشد و مسلما از لحاظ کیفی نیز متفاوت هست ( پایین تر). امروزه در بازار قطعاتی با نام موبیز بصورت تقلبی نیز توزیع میشود. دسته بعد قطعات و لوازمی هستند که با نام کره ای خوانده میشوند و از لحاظ کیفیت نسبت به موبیز پایین تر بوده و مسلما در این گروه اجناس تقلبی به وفور یافت میشود. دسته چهارم که شامل قطعات حساس و دقیق نیستند و عموما در چین و یا ایران تهیه و توزیع میشوند.

 توصیه ما به خوانندگان عزیز استفاده قطعات و لوازم اصلی جنیون پارت (Genuine parts) میباشد و دلیل آن این است که در هنگام تولید یک قطعه المانهای مهمی از جمله طراحی آن و هماهنگی آن با قطعات در گیر در آن مجموعه متریال بکار رفته در المان مدت زمان کارکرد مفید  المان  و عوامل متعدد دیگر که در این مجال نمیگنجد میباشد ودر  صورت استفاده از قطعات غیر استاندارد و بی اصالت نه تنها قطعه مورد نظر کارایی لازم را در مدت زمان لازم ندارد بلکه باعث خرابی دیگر قطعات و در نهایت هزینه های بالا خودرو میگردد.

 

سرویس های دوره ای ماشین

دفرچه راهنمای خودرو: با وجود اینکه امروزه در هر خودرویی از هر برند و از هر کمپانی سازنده دفترچه راهنمای خودرو قرار داده میشود متاسفانه اکثر دارندگان خودرو از مطالعه آن سر باز میزنند که در اثر این بی توجهی  و عدم اگاهی از استانداردهای تعیین شده مختص آن خودرو بااستفاده غیر صححیح و خارج از استانداردی که برای هر یک از المانهای خودرو تعیین شده صدمات و خرابیهای فروانی بوجود آورده که نتیجه آن هزینه های گزاف میباشد.

سرویسهای دوره ای: زمان بندی سرویس المانهای مختلف خودرو که شامل زمان تعویض روغن موتور روغن گیر بکس روغن هیدرولیک تعویض فیلتر های هوا کابین روغن بنزین تعویض شمع ها تعویض تسمه ها و غیره می باشد یکی از مهمترین عامل ها در سلامت خودرو میباشد.در صورت عدم رعایت این زمان بندی رفته رفته خودروی شما دچار آسیب های جدی و پر هزینه خواهد شد. نکته مهمی که باید حتما به آن اشاره شود این است که در هنکام سرویس خودروی خود حتما از قطعات  اصلی و جنیون پارت استفاده شود زیرا استفاده از لوازم غیر اصلی دارای راندمان  و کارایی لازم در آن بازه زمانی خاص که برای خودروی شما تعیین شده نمی باشد. بعنوان مثال اگردر جدول انحصاری سرویس خودروی شمازمان تعویض روغن  هر پنج هزار کیلومترتعیین شده است این مقدار کارکرد با روغن اصلی و یا روغنی که اصالت آن تایید شده و با مشخصات روغن اصلی مطابقت میکند باید  تعویض شود در غیر این صورت زودتر از مقدار کارکرد پنج هزار کیلومتر روغن شما خاصیت خود را از دست داده و آسیبهای جدی به موتور و مجموعه های وابسته آن میزند. ورعایت این نکته برای تمامی قطعات و لوازم تعویضی در جهت جلوگیری از هزینه سازی های آتی ضروری به نظر میرسد.

 

جنیون پارت کیا و هیوندا

شرکت تهیه و توزیع لوازم یدکی و قطعات کره یدک جنیون پارت کیا با توجه به سابقه طولانی در امر واردات  تهیه و توزیع قطعات و لوازم  اصلی خودروهای کیا و هیوندای افتخار دارد آنچه را که  خواسته اصلی شما عزیزان میباشد یعنی کیفیت قطعات اصالت آنها و از همه مهمتر قیمت ارزان و مناسب  لوازم را همگی در یک پکیج منحصر به فرد به شما ارائه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

یک نظر اضافه کنید